Foto via Plein Theater
WordPride month x Cinemien: National Anthem
WordPride month x Cinemien: National Anthem speelt op vrijdag 17 juli 2026 om 19:00 in Plein Theater (Sajetplein 39, Amsterdam). €10. queer, drama, romance.
- Datum
- vrijdag 17 juli 2026
- Aanvang
- 19:00
- Locatie
- Plein Theater · Sajetplein 39, Amsterdam
- Prijs
- €10
- Tickets
- plein-theater.stager.co ↗
- Soort
- Film
- Genres
- queer, drama, romance
Over WordPride month x Cinemien: National Anthem
In een zonovergoten uithoek van New Mexico ontmoet de introverte, jonge cowboy Dylan een wereld waarvan hij nooit had durven dromen. Op de ranch House of Splendor, bewoond door een zelfgekozen lhbtiqa+-familie, ontdekt hij niet alleen zijn eerste liefde, de stralende Sky, maar ook zichzelf. Tussen sprankelende galajurken te paard, vurige dansen onder de sterrenhemel en lip-syncs vol lef bloeit een verhaal op dat bruist van levenslust. National Anthem is geen tragisch relaas over queer zijn in een conservatieve omgeving; het is een dromerige, sexy viering van identiteit en liefde buiten de hokjes. Regisseur Luke Gilford, zelf opgegroeid in een rodeofamilie, toont met een warme blik dat er wél plaats is voor dragqueens in de arena, glitter op de prairie en tederheid onder de cowboyhoed.
Over Plein Theater
Het Plein Theater in Amsterdam-Oost is een levendige hub voor verbeelding en uitwisseling. In de historische Amstelbrouwerij aan de Mauritskade maken en tonen we genre-overstijgende voorstellingen. Een theater waar buurtbewoners zowel kijken als zelf maken — voorloper in hedendaagse dans & muziek, poppen- en objecttheater en sociaal-geëngageerde exposities. Het scharniert tussen de buurt en de bredere stad.
Veelgestelde vragen
Hoe laat begint WordPride month x Cinemien: National Anthem?
WordPride month x Cinemien: National Anthem start op vrijdag 17 juli 2026 om 19:00 in Plein Theater, Sajetplein 39, Amsterdam.
Wat kost een ticket voor WordPride month x Cinemien: National Anthem?
Een ticket kost €10. Tickets zijn verkrijgbaar via Plein Theater.
Waar is Plein Theater?
Plein Theater ligt aan Sajetplein 39, Amsterdam.
Waar koop ik tickets voor WordPride month x Cinemien: National Anthem?
Tickets voor WordPride month x Cinemien: National Anthem zijn verkrijgbaar via plein-theater.stager.co ↗.
Kan ik WordPride month x Cinemien: National Anthem via ChatGPT of Claude vinden?
Ja. Koppel ANDREAS aan ChatGPT, Claude of je eigen AI via de MCP-connector en zoek het Amsterdamse aanbod rechtstreeks vanuit je AI.
